אודות


סיור בואדי ניסנאס בחיפה

צריף קטן בפאתי השוק הוא תחילת המסע הקולינרי שלנו. נכיר שם אישה מופלא ונטעם מאכל מוכר, שעל אף שהוא נפוץ הסיפור מאחוריו מסקרן ומפתיע. משם נרד במדרגות הואדי ונפגוש בדרך את הסיפור של ארץ ישראל. דרך סיפורם של המאכלים שאנחנו כלכך אוהבים. מאכלים שנולדו ממש כאן, במרחב הזה שבו אנו חיים. קדאיף מטורקיה, טחינה משכם, זעתר מהרי הגליל ועוד… נפגש עם התושבים, הסוחרים, החקלאים והתיירים שמאז ומעולם היו חלק בלתי נפרד מהארץ הזאת, האהובה והקשוחה. נחווה אותה כ"ארץ זבת חלב ודבש" נטעם מהים, מהשדה וממעשה ידיהן של המבשלות המסורתיות. נטעם קפה מהביל ודברי מתיקה. נפגוש שרקוטרי אמן ונטעם ממעשה ידיו הברוכות. בדרך נפגוש שף צעיר ומבטיח. ועוד הפתעות רבות וטעימות. נשתה, נצחק ונרים כוסית.

קרא עוד

קצת עליי.

שף ובשלן, שחקן תיאטרון, אוהב אנשים ואוכל, תרבות והיסטוריה. מזה כעשור מנחה ומוביל את טיול בטעמים בואדי ניסנאס בחיפה. בה אני רוקם את הכל לסיור מרתק של כשלוש שעות. פוגש את ליבו של השוק ונותן לו חזרה מכל הלב.

קרא עוד

לאכול מקומי - לחשוב גלובלי

זכרון ילדות אני ואבא שלי יוצאים אל השוק. רועש, צפוף, ריחני ומסריח בו זמנית. ערמות ערמות של ירקות, פירות, בצלים, עשבי תיבול. דוכני דגים, קצביות, ויטרינות עמוסות מוצרי חלב. חנויות צפופות שבהן, סירים מאלומיניום, עגלות שוק תלויות, סבונים מכל הסוגים, מטליות, גפרורים ועוד... קריאות הרוכלים בדוכנים, ויכוחים, מיקוחים, ברכות השלום. ועוד היו עונות באמת. בקיץ אין תפוזים ובחורף אין מנגו.

קרא עוד